ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7908084
*
nr 790 8084
Spegel
med konsol, marmorskiva, Nyrokoko, höjd: 160 + 80
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2012
kl 19:15:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 19:03:17
1
1.500 kr
11/11 23:05:01
2
1.500 kr
11/11 23:05:20
2
1.600 kr
12/11 18:56:47
3
1.700 kr
12/11 19:00:02
2
2.400 kr
12/11 19:01:26
3
1.900 kr
12/11 19:02:42
3
2.200 kr
12/11 19:05:22
3
2.600 kr
12/11 19:08:07
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol marmorskiva nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 790 8084
Spegel
med konsol, marmorskiva, Nyrokoko, höjd: 160 + 80
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 19:03:17 | 1 | 1.500 kr |
11/11 23:05:01 | 2 | 1.500 kr |
11/11 23:05:20 | 2 | 1.600 kr |
12/11 18:56:47 | 3 | 1.700 kr |
12/11 19:00:02 | 2 | 2.400 kr |
12/11 19:01:26 | 3 | 1.900 kr |
12/11 19:02:42 | 3 | 2.200 kr |
12/11 19:05:22 | 3 | 2.600 kr |
12/11 19:08:07 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol marmorskiva nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58